2016 scholarship and bursary recipients

Scholarship or bursary Firstname Surname Campus
ACU Academic Excellence Scholarship  Alessandre  Alonso North Sydney
ACU Academic Excellence Scholarship  Gregory  Armbruster North Sydney
ACU Academic Excellence Scholarship  Paul  Attard Strathfield
ACU Academic Excellence Scholarship  Patrick   Banney  Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Stephanie  Banovic Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Elisabeth  Barratt Strathfield
ACU Academic Excellence Scholarship  Elena  Bartos North Sydney
ACU Academic Excellence Scholarship  Frances  Bolling Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Courtney  Bonner Canberra
ACU Academic Excellence Scholarship  Ellen  Bornholt Strathfield
ACU Academic Excellence Scholarship  Emily  Burke North Sydney
ACU Academic Excellence Scholarship  Elyse   Charles Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Ned  Coleman North Sydney
ACU Academic Excellence Scholarship  Pauline  Cummins Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Brigitte  Egan North Sydney
ACU Academic Excellence Scholarship  Natalie  Exon Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Heatherbell  Fanani  Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Caitlin  Ferguson Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Kate  Foley Canberra
ACU Academic Excellence Scholarship  Michelle  Glaznieks Strathfield
ACU Academic Excellence Scholarship  Laura  Gorrie Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Karen  Grech Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Taminka  Hanscamp Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Amaelia  Harper Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Dana  Herberts Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Danielle  Hollis Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Yisong  Huang Strathfield
ACU Academic Excellence Scholarship  Monica   Hughes  Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Shelley  Kerr Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Tammy  Kerr Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Jack  Knight Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Igor  Koval Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Briar  Malcolm Ballarat
ACU Academic Excellence Scholarship  Laura  Mcadam Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Lauren  Mewburn Canberra
ACU Academic Excellence Scholarship  Abbey  Morgan Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Kalina  Morriss Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Alison  Muller Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Isobel  O'Sullivan Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Zoe  Otto Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Lauren  Palmer Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Andrea  Papaloizou Strathfield
ACU Academic Excellence Scholarship  Alexander  Parker Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Luke  Pearson Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Jenna  Pedersen Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Sarah  Percival Strathfield
ACU Academic Excellence Scholarship  Amanda  Peters Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Scott  Peterson Strathfield
ACU Academic Excellence Scholarship  Anna  Salamy Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Sukhdeep  Sandhu Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Adam  Tipple Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Jade  Van Abkoude Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Amynoel  Van Eymeren Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship  Jennifer  Wessels North Sydney
ACU Academic Excellence Scholarship  Nathan  Wilson Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Sophie  Wilson Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Louise  Young North Sydney
ACU Academic Excellence Scholarship Krishna Breen Ballarat
ACU Academic Excellence Scholarship Annette Crawford Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship Cecily Edward Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship Amanda Huf Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Elena Just Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Alicia Kennedy Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship  Fiona Manoa Brisbane
ACU Academic Excellence Scholarship Lisa Mcleod Canberra
ACU Academic Excellence Scholarship Christine Newell Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship Kate Strahan Melbourne
ACU Academic Excellence Scholarship Jeremy Tait Canberra
ACU Academic Excellence Scholarship Craig Willis Melbourne
ACU Law - Aboriginal and Torres Strait Islander Bursary Emma Berry Melbourne
ACU Law - Refugee and Humanitarian Bursary Daniel Thai Bao Nguyen Melbourne
Albert Coates/Australian Legion of Ex Servicemen and Women Scholarship Mark Hocking Ballarat
Andrew Aitken Memorial Nursing Scholarship Christy Kondoor Brisbane
Anne Lyons Memorial Travel Scholarship (Undergraduate) Frances Hearn Melbourne
Anne Lyons Memorial Travel Scholarship (Undergraduate) Sarah Smits Melbourne
Archdiocese of Brisbane Theology Scholarship Susan Fajardo Brisbane
Australian Catholic Superannuation and Retirement Fund - Postgraduate Scholarship James Hanna Strathfield
Bob and Margaret Frater International Travel Scholarship Madeleine  Redden Online
Calvary John James Hospital Excellence in Nursing/Paramedicine Scholarship Laura Bishop Canberra
Calvary John James Hospital Excellence in Nursing/Paramedicine Scholarship Lauren Black Canberra
Calvary John James Hospital Excellence in Nursing/Paramedicine Scholarship Rachael Featherstone Canberra
Calvary John James Hospital Excellence in Nursing/Paramedicine Scholarship Rebecca Jones Canberra
Catherine McAuley Scholarship Eloise Biggin Brisbane
Catherine McAuley Scholarship Aaron Brown Brisbane
Co-op Scholarship Kelly Baker Brisbane
Co-op Scholarship Shelley Gawronski Brisbane
Co-op Scholarship April McGovan Melbourne
Co-op Scholarship Jenny Park North Sydney
Co-op Scholarship Naomi Peterson Strathfield
DOOLEYS Lidcombe Catholic Club Postgraduate Bursary Jun Mo Jeong Strathfield
DOOLEYS Lidcombe Catholic Club Undergraduate Bursary Zainab Ashrafi Strathfield
DOOLEYS Lidcombe Catholic Club Undergraduate Bursary Terri Carberry Strathfield
DOOLEYS Lidcombe Catholic Club Undergraduate Bursary Isabelle Clark-Newman Strathfield
DOOLEYS Lidcombe Catholic Club Undergraduate Bursary Ayub Ibrahim Strathfield
DOOLEYS Lidcombe Catholic Club Undergraduate Bursary Emily Loomes Strathfield
DOOLEYS Lidcombe Catholic Club Undergraduate Bursary Isobella Lucic Strathfield
DOOLEYS Lidcombe Catholic Club Undergraduate Bursary Mathusha Theivathas Strathfield
DOOLEYS Lidcombe Catholic Club Undergraduate Bursary Annie Tran Strathfield
Edmund Rice Education Australia & St Joseph's College, Gregory Terrace - Equity Scholarship Aaron Brown Brisbane
Edmund Rice Education Australia & St Joseph's College, Gregory Terrace - Student Leadership Scholarship Rachel Brandt Brisbane
Emergency Nursing Advocacy Bursary Gretel Bohol Melbourne
Fernanda de Carvalho Memorial Jarjum Scholarship Michael Ingram Strathfield
Francis Carroll Scholarship Genevieve Albert Canberra
George Alexander Foundation Bursary Stephanie Barrell Ballarat
George Alexander Foundation Bursary Celeste Benoit Ballarat
George Alexander Foundation Bursary Madelaine Brennan Ballarat
George Alexander Foundation Bursary Felicity Canny Ballarat
George Alexander Foundation Bursary Sherridyn Coleman Ballarat
George Alexander Foundation Bursary Nicole Donald Ballarat
George Alexander Foundation Bursary Kathryn Hurley Ballarat
George Alexander Foundation Bursary Margaret O'Doherty Ballarat
George Alexander Foundation Bursary Michael Ross Ballarat
George Alexander Foundation Bursary Elsie Stoel Ballarat
George Alexander Foundation Scholarship Michael Buckley Ballarat
George Alexander Foundation Scholarship Michaela McCombe Ballarat
George Alexander Foundation Scholarship Billie Nicholls Ballarat
George Alexander Foundation Scholarship Jessica Stewart Ballarat
George Alexander Foundation Scholarship Samantha Treadwell Ballarat
George Alexander Foundation Scholarship Meg Walker Ballarat
Gill Family Aboriginal and Torres Strait Islander Bursary Kalina Brown Melbourne
Gill Family Bursary Lily Malone Melbourne
Gill Family Excellence in Nursing and Midwifery Scholarship Kate Strahan Melbourne
Gleeson Family Scholarship Eloise Biggin Brisbane
International Student Scholarship Fatema Binte Mujibul North Sydney
International Student Scholarship Bayasgalan Baasanjav North Sydney
International Student Scholarship Michaela Boswell Brisbane
International Student Scholarship Komal Swastika Kant Brisbane
International Student Scholarship Amreen Banu North Sydney
International Student Scholarship Pooja Gautam North Sydney
International Student Scholarship Nikola Kucerova North Sydney
International Student Scholarship Mm Zahid Hassan Brisbane
International Student Scholarship Zaina Jugon Melbourne
International Student Scholarship Ayumi Tamang Melbourne
International Student Scholarship Julia Fleischhack Melbourne
International Student Scholarship Stephany Paola Lozano Palacios Melbourne
International Student Scholarship Justyna Magdalena Stachura Ballarat
International Student Scholarship Christalyn Lelis North Sydney
International Student Scholarship Neha Rai North Sydney
International Student Scholarship Salma Tandukar North Sydney
John F Slowey Memorial Bursary Thien An Nguyen Strathfield
John F Slowey Memorial Scholarship Georgia Fitzalan Strathfield
Laurie Daniels Scholarship Madeleine  Graham Canberra
Mary Curran Scholarship Angela Stewart North Sydney
Mary MacKillop Scholarship Attika Edgar Brisbane
Mercy Scholarship Kazi Sajid Kabir North Sydney
Mercy Scholarship Xi Wang Melbourne
Nano Nagle Scholarship Gail Barney Brisbane
Peter W. Sheehan Scholarship Laura Gorrie Melbourne
Philip Malouf Perpetual Scholarship Esther Harris Melbourne
Pratt Foundation Bursary Christine Luck Brisbane
QIEC Super Scholarship Adam Halliday Brisbane
QIEC Super Scholarship Brigid Johnston Brisbane
QIEC Super Scholarship Ashleigh Morgan Brisbane
Richard Charles Carroll Scholarship Alison Calleja Strathfield
Richard Charles Carroll Scholarship  Allison Calleja  North Sydney 
Rotary District 9780 Ballarat Scholarship Laura Eales Ballarat
Rotary District 9780 Ballarat Scholarship Sarah O'Brien Ballarat
Sister Assumption Neary Bursary Taylah Ryen Ballarat
Sister Cecily Dunne Scholarship Carly Wemyss Ballarat
Sisters of Mercy Scholarship Tayla Jans Ballarat
Social Work Rural Placement Scholarship Michelle Emmett Canberra
Social Work Rural Placement Scholarship Evie  Marney Canberra
Social Work Rural Placement Scholarship Elizabeth O'Dea Canberra
Sophia Scholarship Robert Evans Melbourne
St Vincent de Paul Society - Broken Bay Central Council Aboriginal and Torres Strait Islander Scholarships Lachlan Lee Strathfield
St Vincent de Paul Society - Broken Bay Central Council Aboriginal and Torres Strait Islander Scholarships Michelle Marsh Strathfield
St Vincent de Paul Society - Broken Bay Central Council Aboriginal and Torres Strait Islander Scholarships Jye Simon Strathfield
St Vincent de Paul Society (National Council) Indigenous Student Scholarship Wayne  Woods Canberra
St Vincent's Private Hospital Melbourne Aboriginal and Torres Strait Islander Nursing Scholarship Kalimna Jackomos Melbourne
Sue Mitchell Nursing Scholarship Jessica Rose Canberra
Teachers Mutual Bank Teacher Scholarship Isobel O'Neill Strathfield
Teachers Mutual Bank Teacher Scholarship Erin Raffen Strathfield
Thomas More Academy of Law Academic Excellence Scholarship Melanie Holwell North Sydney
Thomas More Academy of Law Academic Excellence Scholarship Melissa Medici Melbourne
Thomas More Academy of Law Academic Excellence Scholarship Rachel Van Twuyver Melbourne
Veolia Mulwaree Trust Scholarship Prue Hannan Canberra
Veolia Mulwaree Trust Scholarship Brigid McNamara Canberra